TEKin opiskelijatoimijat palveluksessasi
|
Uutinen
Kirjoittaja(t):
Aku Karjalainen
|
Kuvaaja:
Joel Karppanen
Hyväksymällä kaikki evästeet voit kuunnella artikkelin sisällön.
TEKin opiskelijatoiminnan rivejä on vahvistettu vuodenvaihteessa.
Otaniemessä ja Vaasassa teekkariyhdysmiehenä eli tykkinä jatkaa Kim Kavander (Otaniemi) ja Tytti Niemi (Vaasa). Muilla opiskelupaikkakunnilla tykkeinä ovat aloittaneet vuodenvaihteessa Jens Back (Turku), Saara Moisanen (Oulu), Tatu Tikkanen (Tampere) ja Sami Aalto (Lappeenranta).
TEKin opiskelijakenttäasiamiehenä jatkaa Essi Puustinen ja uutena teekkariasiamiehenä aloitti Aino-Kaisa Manninen.

Tatu Tikkanen, Tampere
Sami Aalto, Lappeenranta

Saara Moisanen, Oulu

Jens Back, Turku

Kim Kavander, Otaniemi

Tytti Niemi, Vaasa

Aino-Kaisa Manninen, TEKin toimisto

Essi Puustinen, TEKin toimisto
Avainsanat:
Sinua saattaisi myös kiinnostaa
Opiskelijat
Uutinen
Vuoden teekkarijäynääjät löytyvät Otaniemestä
Voittajajäynässä testattiin ajankohtaista aihetta, eli keskittymiskykyä ja sen muutoksia eri olosuhteissa.
Yhteiskunta
Blogimerkintä
Kolumni: Valinta kahden oven välillä ei riitä – kolmas on välttämätön
Liian usein ajatellaan, että yksin asuvat haluavat asua yksiöissä. Näinhän asia ei kuitenkaan ole. Pienikin mahdollisuus siirtyä tilasta toiseen tukee sekä henkistä että fyysistä jaksamista.
Järjestö
Blogimerkintä
Tervetuloa TEKiin opiskelija!
Monet opiskelijat tekevät työtä opiskelutauoilla ja useat lukukaudenkin aikana. Meiltä saat harjoitteluun, diplomityöhön tai graduun palkkasuositukset, kuten myös alkupalkkasuosituksen.