TEK kampuksilla

Kampuksilla TEK-asioissa toimivat opiskelijayhdyshenkilöt ja TEK-kiltayhdyshenkilöt.

Tältä sivulta löydät opiskelijayhdyshenkilöiden ja kiltayhteyshenkilöiden yhteystiedot. He ovat TEKin opiskelijatoiminnan moottorit kampuksilla. Tykin hihaan kannattaa tarrata esimerkiksi edunvalvontaan, työttömyysturvaan, työelämän pulmiin ja TEKiin liittyvissä asioissa. Jos he eivät jotain tiedä, he tietävät kuka tietää!

OTANIEMI
 



TEKin Opiskelijayhdyshenkilö:
Eero Järvinen
045 111 4650
eero.jarvinen@tek.fi

Eero Järvinen, tuttavallisemmin Ertsi, on viidennen vuoden sähköteekkari Otaniemestä. Opiskelu-uransa aikana hän on laulattanut opiskelijoita sitseillä, luotsannut yhden vuosikurssin sähköfukseja teekkareiksi sekä viimeisimpänä toiminut TEKin kiltayhdyshenkilönä. Ertsi opiskelee kehittyneitä energiajärjestelmiä haaveenaan pysäyttää ilmastonmuutos, ja vapaa-ajallaan tykkää sekä rentoutua kavereiden seurassa että urheilla monipuolisesti. Häntä saa vapaasti vetää hihasta jos mikään asia askarruttaa, Otaniemessä törmäillään!

KILTAYHDYSHENKILÖT 2019:                  

Arkkitehtikilta (AK):

Linda Valkama

linda.valkama@aalto.fi

Automaatio- ja systeemitekniikan kilta AS:

Roope Savolainen

roope.a.savolainen@aalto.fi

Bioinformaatioteknologian kilta Inkubio:

Timo Järvinen

timo.t.jarvinen@aalto.fi

Fyysikkokilta (FK):

Matti Turunen

matti.turunen@aalto.fi

Informaatioverkostojen kilta Athene:

Matti Talvela

matti.talvela@gmail.com

Kemistikilta (KK):

Lotta Wallinmaa

lotta.wallinmaa@aalto.fi

Koneinsinöörikilta (KIK):

Valtteri Keto

valtteri.keto@aalto.fi

Maanmittarikilta (MK):

Emilia Taskinen

emilia.taskinen@aalto.fi

Prosessiteekkarit (PT):

Mikko Korkiakoski

mikko.korkiakoski@aalto.fi

Puunjalostajakilta (PJK):

Johanna Kuronen

johanna.kuronen@aalto.fi

Rakennusinsinöörikilta (IK):

Iiro lindgren

iiro.lindgren@aalto.fi

Sähköinsinöörikilta (SIK):

Eero Järvinen

Eero.jarvinen@aalto.fi

Teknologföreningens TFiF-kontaktperson:

Frans Cederlöf

frans.cederlof@aalto.fi

Tietokilta (TiK):

Joona Haavisto

haavisto.joona@gmail.com

Tuotantotalouden kilta Prodeko:

Eeva Jokinen

eeva.m.jokinen@aalto.fi

Vuorimieskilta (VK):

Iida Haavisto

iida.haavisto@aalto.fi

Nuoret designerit (NuDe):

Leevi Vahvelainen

leevi.vahvelainen@aaltoes.com

TAMPERE


TEKin Opiskelijayhdyshenkilö:
Teemu Kontro
040 750 3170
teemu.kontro@tek.fi

Teemu Kontro opiskelee tietojohtamista luonnollisesti Tampereella. Teemu on toiminut useissa järjestöissä sekä vuonna 2018 ylioppilaskunnan hallituksessa.

Tampereen aluetoimisto: 
TEK Lounge, Tietotalo (B110)
Korkeakoulunkatu 1, 33720 Tampere
 

Kiltayhdyshenkilöt 2019:

Indecs:
Jesse Varis
jesse.varis@tuni.fi

MIK:
Kaisa Mikkola
kaisa.mikkola@tuni.fi

SKILTA:
Jukka Johansson
jukka.johansson@tuni.fi

KoRK:
Johannes Salo
johannes.salo@tuni.fi

TiTe:
Vivian Lunnikivi
vivian.lunnikivi@tuni.fi

TARAKI:
Aleksi Heininen
aleksi.heininen@tuni.fi

Man@ger:
Anni Tuomela
anni.tuomela@tuni.fi

Hiukkanen:
Roosa Mäkitalo
roosa.makitalo@tuni.fi

Bioner:
Silja Salokorpi
silja.salokorpi@tuni.fi

TamArk:
Sofia Korte
sofia.korte@tuni.fi

Autek:
Jaakko Järnstedt
jaakko.jarnstedt@tuni.fi

YKI:
Eetu Räisänen
eetu.raisanen@tuni.fi

INTO:
Ariane Raschke
ariane.raschke@tuni.fi

Luuppi:
Ida-Maija Yli-Kesäniemi
tek@luuppi.fi

JYVÄSKYLÄ

Ynnä:
Aleksi Kivelä
aleksi.m.j.kivela@student.jyu.fi

LAPPEENRANTA, Kuopio ja Joensuu


Noora Rautio
TEKin Opiskelijayhdyshenkilö:
Noora Rautio
044 970 6266
noora.rautio@tek.fi


Mie olen Raution Noora, 24-vuotias nykyisin lappeen Rantalaistunut mutta kotoisin mualiman navan kuppeesta Kuopiosta. 
Opiskelen Skinnarilan niemimaalla kolmatta vuotta tuotantotaloutta ja alla on toiset kolme vuotta fysiikan opintoja. 
Harrastuksia on yhtä vähän, kuin vapaa-aikaa, mutta silloin tulee usein retkeiltyä, joskus jopa eräiltyä ja keiteltyä (nuotio)kahvia,
yleensä partiohuivi kaulassa.

Lappeenrannan aluetoimisto:

TEK Lounge, Yliopistonkatu 34, 53850 Lappeenranta

Kiltayhdyshenkilöt 2019:

Kaplaaki:
Anniina Pokki
tek@kaplaaki.fi

KRK:
Johan Rahikainen
tek@koneenrakennuskilta.fi

Armatuuri:
Ville Kuusela
tek@armatuuri.fi

Cluster:
Sami Arho
tek@cluster.fi

Pelletti:
Minttu Valjakka
minttu.valjakka@student.lut.fi

Sätky:
Eemeli Kettunen
tek@satky.fi

Lateksii:
Lassi Lehtisyrjä
tek@lateksii.fi

Ketek:
Jukka Nykyri
jukka.nykyri@student.lut.fi

KUOPIO

Serveri ry
Matti Averio
vpj@serveriry.fi

Hyeena ry
[Ankkuri] Henri Leskinen
henriles@student.uef.fi

JOENSUU

Epsilon ry
Tomi Laakso
tomitl@uef.fi

Skripti ry
Eetu Mynttinen

OULU


Johanna Sirviö
TEKin Opiskelijayhdyshenkilö:
Johanna Sirviö
040 4105 026
johanna.sirvio@tek.fi

Johanna Sirviö on neljännen vuoden rakennus- ja yhdyskuntatekniikan opiskelija Oulun yliopistosta. Johanna on toiminut Ympäristörakentajakillan puheenjohtajana, jolloin TEK tuli varsin tutuksi. Vapaa-ajallaan Johanna neuloo ja ulkoilee mahdollisimman paljon.

Oulun aluetoimisto
Teknologiantie 1
90570 Oulu
 

Kiltayhdyshenkilöt 2018:

Oulun Teekkariyhdistys ry
Petteri Hollanti
puheenjohtaja@oty.fi

Oulun yliopiston Ympäristörakentajakilta ry
Vilho Tikkanen
puheenjohtaja@ymparistorakentajakilta.fi

Oulun yliopiston Prosessikilta ry
Mika Petäjäjärvi
puheenjohtaja@prosessikilta.fi

Oulun Arkkitehtikilta ry
Veikko Laukkanen
puheenjohtaja@oulunarkkitehtikilta.fi

OPTIEM - Oulun Tuotantotalousteekkarit ry
Sini Pekki
puheenjohtaja@optiem.fi

Sähköinsinöörikilta ry
Ilmari Nousiainen
puheenjohtaja@sik.fi

Oulun Tietoteekkarit ry
Jenna Onnela
puheenjohtaja@otit.fi

Oulun Yliopiston Koneinsinöörikilta ry
Marjut Hautamäki
puheenjohtaja@palkki.oulu.fi

Sigma-kilta ry
Wilma Ruotsalainen
wilma.ruotsalainen@student.oulu.fi

Oulun lääketieteen tekniikan opiskelijat ry
Tuomas Partanen
puheenjohtaja@olto-kilta.fi

Blanko ry
Lassi Minkkinen
puheenjohtaja@blanko.fi

VAASA
 


TEKin Opiskelijayhdyshenkilö:
Petra Hakoniemi
045 122 4066
petra.hakoniemi@tek.fi


Vaasan aluetoimisto:
Vaasan yliopisto/Technobothnia/F6P10
Petra Hakoniemi/TEK
PL 700
65101 Vaasa
 

Kiltayhdyshenkilöt 2019:

Tutti:
Ilmo Laitalainen
kilta@tutti.fi

EnTech:
Oskar Norrgård
oskar.norrgard@abo.fi

TURKU


Jeremi Nyyssönen
TEKin Opiskelijayhdyshenkilö:
Jeremi Nyyssönen
044 255 7650
jeremi.nyyssonen@tek.fi

​Olen Jeremi Nyyssönen, jokusen vuoden opiskellut turkulainen teekkari. Olen biotekniikan kandi ja tällä hetkellä opiskelen DI-tutkintoani tietotekniikalla. Kuluvan vuoden olen viettänyt Turun yliopiston ylioppilaskunnan hallituksessa varapuheenjohtajana. Vapaa-aikanani viihdyn järjestöhommissa, videopelien äärellä sekä potkupallokenttien äärellä.

Turun aluetoimisto: 
TEK/Datacity, 
Lemminkäisenkatu 14-18 A,
20520 Turku

Kiltayhdyshenkilöt 2019:

Teekkarikomissio/Teknologkommissionen:

Oskari Lehtinen
oslehtin@abo.fi

Turun yliopisto:

Digit:
Kalle Hautamäki
kvjhau@utu.fi

Nucleus:
Emma Mäkinen
emjoma@utu.fi

Asteriski:
Tiina Nokelainen
tmknok@utu.fi

Delta:
Sanna Launiainen
satelau@utu.fi

Åbo Akademi:

DaTe:
André Nordström
anordstr@abo.fi

Kemistklubben:
Emelie Enestam
eenestam@abo.fi

Infå:
Edvard Määttälä
emaattal@abo.fi

Sigma:
Nicola Aspelin
naspelin@abo.fi

Quantum:
Sebastian Back
sebas.back@hotmail.com

MATLU-TYKKI


TEKin matemaattisluonnontieteen ja tietojenkäsittelyn opiskelijayhdyshenkilönä:
Tiina Nokelainen
050 3230 336
tiina.nokelainen@tek.fi

Tiina Nokelainen toimii matemaattisluonnontieteen ja tietojenkäsittelyn opiskelijayhdyshenkilönä. Tiina opiskelee tietojenkäsittelytiedettä Turussa ja vastaa Kumpulan kampuksen opiskelijatoiminnasta sekä ml-opiskelijayhdistysestä.

HELSINKI

TKO-äly
Sini Liu
aisinilandia@gmail.com

Matrix ry
Joonas Virkki
joonas.virkki@helsinki.fi

Resonanssi ry
Anniina Kinnunen
anniina.kinnunen@helsinki.fi [Ankkuri]

Tuuli Tervala
tuuli.tervala@helsinki.fi

Mao ry