Yleisöä istuu rivissä, nauravia ilmeitä.
Muu

Yrittäjän päivän aamiainen: tarinoita ja työkaluja

Perjantaina 5.9. juhlistamme yrittäjiä! Aloita Yrittäjän päivä verkostoituen, nauttien hyvästä aamiaisesta sekä kuunnellen oppeja yrittäjyydestä, johtajuudesta, motivaatiosta ja tiimityöstä.

 

Ilmoittaudu

Ilmoittautuminen päättyy 01.09.2025

Tapahtuman tiedot

Päivämäärä

05.09.2025

Aika

08:15-11:00

Paikka

Epicenter, Mikonkatu 9, Helsinki

Näytä kartalla ›

Teemat

Yrittäjyys

Kieli

Suomi

Tervetuloa Danske Bankin, Akavan ja AKY - Akavalaisten yrittäjien järjestämälle Yrittäjän päivän aamiaiselle perjantaina 5.9.2025 klo 8.15-11.00 Epicenterin Lounge-tapahtumatilaan osoitteessa Mikonkatu 9, Helsinki.

Tilaisuudessa lavalle nousevat rohkea siivousalan yrittäjä Saana Tyni  sekä erikoisjoukkojen veteraani ja monialayrittäjä Janne Lehtonen, joiden persoonalliset tarinat antavat oivalluksia ja inspiraatiota kaikille yrittäjille alasta riippumatta. Tilaisuudessa lanseerataan myös uudet edut yritysten pankkipalveluihin Danske Bankissa, jotka ovat tarjolla vain akavalaisille yrittäjille.

Ohjelma

8.15 Ovet auki, aamiainen tarjolla

9.00–9.15 Tervetulosanat ja kumppanuusetujen esittely | Tuomas Aho, Danske Bank, Anu Tuovinen, Akava ja Timo Saranpää, AKY - Akavalaiset yrittäjät

9.15–9.55 Rohkeasti eteenpäin – kasvun johtaminen | Saana Tyni

9.55–10.35 Oppeja yrittäjyyteen äärirajoilta | Janne Lehtonen

10.35–11.00 Vapaata verkostoitumista

Aamiaiselle on rajattu määrä paikkoja, jotka täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä. Sitovat ilmoittautumiset linkin kautta täällä.

Tervetuloa!

Danske Bank, Akava ja AKY - Akavalaiset yrittäjät

Ilmoittautuminen päättyy 01.09.2025

Avainsanat: