Valtuusto

TEKin jäsenten keskuudestaan valitsema valtuusto on TEKin ylin päättävä elin.

TEKin valtuuston TOIMIKAUSI

TEKin  nykyisen valtuuston toimikausi 1.8.2017 - 31.7.2020.  TEKin valtuustossa on 76 jäsentä, joista kuusi on täysivaltaisia opiskelijaedustajia. Opiskelijaedustajien toimikausi on kalenterivuosi.

TEKIN VALTUUSTON KOKOUSAIKATAULU 2018 - 2020

TEKin valtuuston syyskokous 22. - 23.11.2018, pääkaupunkiseudulla
TEKin valtuuston kevätkokous 4. - 5.4.2019, Vaasassa
TEKin valtuuston syyskokous 21. - 22.11.2019, pääkaupunkiseudulla
TEKin valtuuston kevätkokous 26. - 27.3.2020, Tampereella

Valtuuston kokoonpano

Puheenjohtaja: TkT Hannu-Matti Järvinen (2017 - 2020)

(Yhtenäinen TEK ja teekkarihenki)
hannu-matti.jarvinen(at)tut.fi

Varapuheenjohtaja: DI Kimmo Koskinen (2017 - 2020)
(Kokoomus)
kimmo.koskinen(at)amecfw.com

Valtuustoryhmät

Yhtenäinen TEK ja teekkarihenki (21)

DI Timo Ali-Vehmas
DI Antti Castrén
DI Reetta Grenman
DI Hannu von Essen
TkT Mika Hannula
DI Kristiina Hartikainen
TkT Hannu-Matti Järvinen
DI Karoliina Kaita
DI Heli Kellokoski
TkT Markku Kivikoski
Ph.D. Yrjö Neuvo
DI Mikko Salminen
DI Mikko Seppäläinen
DI Elina Sillanpää
DI Merja Strengell
DI Petri Takala,
TkT Arto Timperi 
DI Mika Uusi-Pietilä, (valtuustoryhmän pj, mika.uusi-pietila(at)minutor.fi)
DI Katja Vahtikari
TkL Risto Varala
​DI Heli Viik

Kokoomus (17)

FT, KTT Johanna Ahopelto
DI Tero Arvonen
DI Lotta Forssell
DI Janne Inkilä
DI Antti Ivanoff
DI Pirjo Kemppi-Virtanen
DI Kimmo Koskinen
DI, FM Anna-Maria Länsimies
DI Markku Markkula
DI Marjo Matikainen-Kallström
DI Mikko Merihaara
DI Petri Nyberg
DI Petri Orava
TkT Sanna Perkiö
DI Marjut Seppälä
DI Mari-Leena Talvitie
DI Elina Wanne (valtuustoryhmän pj, elina.wanne(at)rag.fi)

iTyö (13)

DI Hannele Aikio 
TkT Hannu Eskola
FM Piri Harju
DI Marko Honkalampi 
FT Petro Julkunen 
DI Kirsi Kaasinen
TkL Timo Kokkonen
DI Ari Korpelainen
DI Aimo Leskelä
DI Jari Nummikoski,  (valtuustoryhmän pj, jari.nummikoski(at)nokia.com)
arkkit. Mari Siivolai
DI Jukka Tolvanen
DI Anu Vaari

Vihreät (7)

DI Tuula Aaltola
DI Saara Hyrkkö,  (valtuustoryhmän pj, saara.hyrkko(at)iki.fi)
DI Johanna Karimäki
TkT Jyrki J J Kasvi
FM Minna Kilpala
arkkit. Jenni Pitko
DI Jaakko Stenhäll

TEKin Nuoret (6)

DI Pekka Aho
DI Pia Humalajoki
DI Sebastian Knight
DI Juho Salmi
DI Suvi Salomaa (valtuustoryhmän pj, ssalomaa2(at)gmail.com)
TkT Essi Sariola-Leikas
 

Tfifarna (4)

DI Mikael Federley, (valtuustoryhmän pj, mikael.federlay(at)gmail.com)
DI Annaleena Kokko 
DI Kimmo Leveelaht
DI Pernilla Stubb

Keskusta (1)

DI Esa Pajala (valtuustoryhmän pj, eepajala(at)gmail.com)

Sosialidemokraatit (1)

DI Leena Westlund, (valtuustoryhmän pj, leenawestlund(at)gmail.com)

Opiskelijaedustajat 2018 (6)

Tapio Hautamäki, (Lauri Seppäläinen), Espoo
Eero Huhtelin, (Ville Mukka), Oulu
Teemu Hujanen, (Arttu Kaukinen), Lappeenranta
Sanni Koskinen, MAL, Turku (Joonas Virkki, MAL)
Tytti Niemi, Vaasa (valtuustoryhmän pj, niemityttis(at)gmail.com), (Jeremi Nyyssönen), Turku
Juha-Matti Väisänen, (Juha Köykkä), Tampere 

 

 

Asiasanat: