Valtuusto

TEKin jäsenten keskuudestaan valitsema valtuusto on TEKin ylin päättävä elin.

TEKin valtuuston TOIMIKAUSI

TEKin  nykyisen valtuuston toimikausi 1.8.2017 - 31.7.2020.  TEKin valtuustossa on 76 jäsentä, joista kuusi on täysivaltaisia opiskelijaedustajia. Opiskelijaedustajien toimikausi on kalenterivuosi.

TEKIN VALTUUSTON KOKOUSAIKATAULU

TEKin uuden valtuuston järjestäytymiskokous 31.8. - 1.9.2017 

Valtuuston kokoonpano

Puheenjohtaja: TkT Hannu-Matti Järvinen (2017 - 2020)

(Yhtenäinen TEK ja teekkarihenki)
hannu-matti.jarvinen(ät)tut.fi

Varapuheenjohtaja: DI Kimmo Koskinen (2017 - 2020)
(Kokoomus)
kimmo.koskinen(ät)amecfw.com

Valtuustoryhmät

Yhtenäinen TEK ja teekkarihenki (21)

DI Timo Ali-Vehmas, Kauniainen
DI Antti Castrén, Espoo
DI Reetta Grenman, Espoo
DI Hannu von Essen, Tampere
TkT Mika Hannula, Tampere
DI Kristiina Hartikainen, Helsinki
TkT Hannu-Matti Järvinen, Tampere
DI Karoliina Kaita, Helsinki
DI Heli Kellokoski, Jyväskylä
TkT Markku Kivikoski, Tampere
Ph.D. Yrjö Neuvo, Espoo
DI Mikko Salminen, Kauniainen
DI Mikko Seppäläinen, Kauniainen
DI Elina Sillanpää, Tampere
DI Merja Strengell, Järvenpää
DI Petri Takala, Helsinki
TkT Arto Timperi, Tampere
DI Mika Uusi-Pietilä, Tampere (valtuustoryhmän pj, mika.uusi-pietila(at)minutor.fi)
DI Katja Vahtikari, Helsinki
TkL Risto Varala, Lappeenranta
​DI Heli Viik, Lappeenranta

Kokoomus (17)

FT, KTT Johanna Ahopelto, Vaasa
DI Tero Arvonen, Tampere
DI Lotta Forssell, Helsinki
DI Janne Inkilä, Helsinki
DI Antti Ivanoff, Tampere
DI Pirjo Kemppi-Virtanen, Espoo
DI Kimmo Koskinen, Varkaus
DI, FM Anna-Maria Länsimies, Kotka
DI Markku Markkula, Espoo
DI Marjo Matikainen-Kallström, Espoo
DI Mikko Merihaara, Oulu
DI Petri Nyberg, Jyväskylä
DI Petri Orava, Mäntsälä
TkT Sanna Perkiö, Helsinki
DI Marjut Seppälä, Rusko
DI Mari-Leena Talvitie, Oulu
DI Elina Wanne, Espoo (valtuustoryhmän pj, elina.wanne(at)rag.fi)

iTyö (13)

DI Hannele Aikio, Tornio 
TkT Hannu Eskola, Kangasala
FM Piri Harju, Helsinki
DI Marko Honkalampi, Oulu 
FT Petro Julkunen, Kuopio 
DI Kirsi Kaasinen, Espoo
TkL Timo Kokkonen, Oulu
DI Ari Korpelainen, Joensuu
DI Aimo Leskelä, Salo
DI Jari Nummikoski, Tampere (valtuustoryhmän pj, jari.nummikoski(at)nokia.com)
arkkit. Mari Siivola, Helsinki
DI Jukka Tolvanen, Helsinki
DI Anu Vaari, Espoo

Vihreät (7)

DI Tuula Aaltola, Helsinki
DI Saara Hyrkkö, Espoo (valtuustoryhmän pj, saara.hyrkko(at)iki.fi)
DI Johanna Karimäki, Espoo
TkT Jyrki J J Kasvi, Espoo
FM Minna Kilpala, Jyväskylä
arkkit. Jenni Pitko, Oulu
DI  Jaakko Stenhäll, Tampere

TEKin Nuoret (6)

DI Pekka Aho, Oulu
DI Pia Humalajoki, Helsinki
DI Sebastian Knight, Helsinki
DI Juho Salmi, Helsinki
DI Suvi Salomaa, Tampere (valtuustoryhmän pj, ssalomaa2(at)gmail.com)
DI Essi Sariola-Leikas, Tampere
 

Tfifarna (4)

DI Mikael Federley, Esbo (valtuustoryhmän pj, mikael.federlay(at)gmail.com)
DI Annaleena Kokko, Helsingfors
DI Kimmo Leveelahti, Åbo
DI Pernilla Stubb, Jakobstad

Keskusta (1)

DI Esa Pajala, Tampere (valtuustoryhmän pj, eepajala(at)gmail.com)

Sosialidemokraatit (1)

DI Leena Westlund, Helsinki (valtuustoryhmän pj, leenawestlund(at)gmail.com)

Teekkariedustajat 2017 (6)

Petteri Heliste (Oskar Niemenoja), Aalto
Teemu Hujanen (Olli Haakana), Lappeenranta
Heta Orava, MAL, Kuopio (Sanni Koskinen, MAL), Turku
Vilma Koistinen (Eero Huhtelin), Oulu
Jeremi Nyyssönen, Turku (Joel Reijonen), Vaasa
Tuomas Hirvonen (valtuustoryhmän pj, tuomas.hirvonen(at)student.tut.fi) (Tiina Mikkonen), Tampere 

 

 

Asiasanat: