Kerhot

Tekkiläiset harrastavat ja verkostoituvat kymmenissä kerhoissa eri puolilla Suomea. Löydä omasi!

Akateeminen Teekkarikerho Aate

puheenjohtaja: Matti Vähä-Heikkilä, majovh(ät)utu.fi, p. 040 083 7272

sihteeri: Lars Miikki, lars.miikki(ät)kolumbus.fi, p. 040 503 6630

Arkkitehtikerho

puheenjohtaja: Cecilia Gadd-Kolhinen, cecilia.gadd-kolhinen(ät)luukku.com, p. 050 3782952

sihteeri: Reijo Mälkiä, reijo.malkia(ät)aalto.fi, p. 0400 609419

Biotekniikan kerho

puheenjohtaja: Petri Ritamäki, petri.ritamaki(ät)tkk.fi, p. 041 480 3532

sihteeri: Ove Jägermalm, ovejager(ät)dlc.fi, p. 

DIAS-kilta

puheenjohtaja: Kimmo Kalela, kimmo(ät)kalela.fi, p. 0400-203390

sihteeri: Liisa Larjamo, liisa.larjamo(ät)welho.com

Graafinen kerho

puheenjohtaja: Jussi Naumanen, jussi.naumanen(ät)gmail.com, p. 040 860 2203

sihteeri: Asko Koskimäki, asko.koskimaki(ät)gmail.com, p. 040 757 9866

Heinolan DiA-kerho

puheenjohtaja: Launo Tuura, launo.tuura(ät)phnet.fi, p. 050 559 2293

sihteeri: Kari Karvonen, kari.karvonen(ät)phnet.fi, p. 050 332 2017

Ilmailuinsinöörien kerho

puheenjohtaja: Jarno Jokinen, jarno.jokinen(ät)tut.fi, p. 040 8255561

sihteeri: Nipun Bhaskar, nipun.bhaskar(ät)aalto.fi, p. 050 5051178

Insinöörien Rouvat ry.

puheenjohtaja/sihteeri: Kaarina Sanero, sanero(ät)kolumbus.fi, p. 0500 439 908

Lounais-Suomen Tekniikan Akateemiset Naiset - Teknikens Akademiska Kvinnor i Sydvästra Finland (AboaTEK)

puheenjohtaja: Kati Lehtinen, lehtinen.kati(ät)gmail.com, p. 044 202 2367

sihteeri: Terhi Vieno, terhi.vieno(ät)gmail.com, p. 040 545 4505

LVI-kerho

puheenjohtaja: Petri Vilkman, petri.vilkman1(ät)gmail.com, p. 050 3445685

sihteeri: Ossi Myllymäki, ossi.myllymaki(ät)granlund.fi, p. 040 720 9348

Maanmittausinsinöörien kerho

puheenjohtaja: Pasi Lahdenne, pasi.lahdenne(ät)amiedu.fi, p. 0400 476 361

sihteeri: Patrik Skogster, patrik.skogster(ät)gmail.com, p. 040 563 9088

Matemaattis-luonnontieteellisten alojen akateemiset MAL

puheenjohtaja: Pirjo Silius-Miettinen, pirjosm(ät)gmail.com

Naispolyteekkarit (Napoli)

puheenjohtaja: Outi Kaikkonen, outi.kaikkonen(ät)gmail.com, p. 041 5133443

sihteeri: Elisa Lehikoinen, elisa_lehikoinen(ät)hotmail.com, p. 044 9779432

Organisaation kehittäjät ja suunnittelijat (KESSU)

puheenjohtaja: Sami Saren, sami.saren(ät)muutostaito.fi

Rakentajain kerho

sihteeri: Mika Vakkilainen, mika.vakkilainen(ät)finnexpo.fi

Sairaalafyysikot ry

puheenjohtaja: Timo Mäkelä, puheenjohtaja(ät)sairaalafyysikot.fi, p. 040 511 7816

sihteeri: Maria Kurttila, sihteeri(ät)sairaalafyysikot.fi, p. 08 315 3201

Suomen Suunnittelevien Maantieteilijöiden Liitto SUM

puheenjohtaja: Wilma Toljander, wilma.toljander(ät)gmail.com

sihteeri: Minna Hietanen, sihteeri(ät)sum.fi

TEKin Naisakatemia (TEKNA)

puheenjohtaja: Katri Koli, katri.koli(ät)leadin.fi , puh.  050-4873346

sihteeri:  Katri Nieminen,  katri.maarit.nieminen(ät)gmail.com

TEKin Yrittäjäklubi

puheenjohtaja: Mika Uusi-Pietilä, mika.uusi-pietila(ät)minutor.fi

sihteeri: Martti Kivioja, martti.kivioja(ät)tek.fi

Traficum

puheenjohtaja: Mervi Vatanen, mervi.vatanen(ät)hsl.fi, p. 050 568 1334

sihteeri: Tuomo Lapp, tuomo.lapp(ät)ramboll.fi, p. 040 7587916

Turun DI-kerho

puheenjohtaja: Henry Lähteenmäki, henry.lahteenmaki(ät)kone-tuomi.fi, p. 0400 612 193

sihteeri: Leena Hälinen, leena.halinen(ät)promens.com, p. 040 589 4425

MULJU (Valmistustekniikan seniorit)

puheenjohtaja: Marcus Konkola, p. 050 482 2401

Asiasanat: