Alueseurat

Alueseurat ja teknilliset seurat ovat oman alueensa tekkiläisten yhdysside. Ne järjestävät tapahtumia ja edistävät tekniikan kehittämistä.

 

Jyväskylän Teknillinen Seura

puheenjohtaja: Jouni Flyktman, jouni.flyktman(ät)jts.fi

sihteeri: Sami Lehtinen, sami.lehtinen(ät)jts.fi

Kajaanin Teknillinen Seura

puheenjohtaja: Heta Urpala, urpala(ät)gmail.com

sihteeri: Jenny Martiskainen, jenny.martiskainen(ät)gmail.com

Kanta-Hämeen Teknillinen Seura

puheenjohtaja: Maria Kojo, maria.kojo(ät)gmail.com

sihteeri: Heikki Rantanen, heikki.rantanen(ät)saunalahti.fi

Kokkolan Teknillinen Seura

puheenjohtaja: Laura Rahikka, laura.rahikka(ät)centria.fi

sihteeri: Kai Nykänen, kai.nykanen(ät)boliden.com

Kuopion Teknillinen Seura

puheenjohtaja: Jorma Tuovinen, jorma.tuovinen(ät)tampereenpatenttitoimisto.fi

sihteeri: Jari Soininen, jari(ät)josbit.fi

Lahden Diplomi-insinöörit ja Arkkitehdit

puheenjohtaja: Pirkko-Leena Jakonen, pirkko-leena.jakonen(ät)lahti.fi

sihteeri: Juha Virmiala, juha.virmiala(ät)gmail.com

Lapin Insinööri- ja arkkitehtiyhdistys

puheenjohtaja: Camilla Ahlblad, camilla.ahlblad(ät)storaenso.com

sihteeri: Esko Kuula, esko.kuula(ät)luukku.com

Lappeenrannan Teknillinen Seura

puheenjohtaja: Risto Varala, risto.varala(ät)upm.com

sihteeri: Saku Laapio, saku.laapio(ät)tek.fi, p. 0400 497 282

Oulun Teknillinen Seura

puheenjohtaja: Markku Hentilä, markku.hentila(ät)ots.fi

sihteeri: Heli Pihlajamaa, heli.pihlajamaa(ät)ots.fi

Pohjois-Karjalan Teknillinen Seura

puheenjohtaja: Ari Korpelainen, ari.korpelainen(ät)hotmail.com

sihteeri: Antti Ikonen, antti.ikonen(ät)sensire.fi

Porin Teknillinen Seura

puheenjohtaja: Sirpa Sandelin, sirpa.sandelin(ät)samk.fi

sihteeri: Petri Latostenmaa, petri.latostenmaa(ät)boliden.com

Raahen Teknillinen Seura

puheenjohtaja: Jarkko Simomaa, jarkko.simomaa(ät)gmail.com

sihteeri: Mattiveikko Salo, mattiveikko.salo(ät)saloark.fi

Rauman Teknillinen Seura

puheenjohtaja: Rami Heikola, rami.heikola(ät)upm.com

sihteeri: Heta Mäkilä, heta.makila(ät)rolls-royce.com

Suur-Savon Teknillinen Seura

puheenjohtaja: Jorma Pöntinen, jorma.pontinen(ät)gmail.com

sihteeri: Marketta Kiilo, marketta.kiilo(ät)gmail.com

Tampereen Teknillinen Seura

puheenjohtaja: Mika Uusi-Pietilä, mika.uusi-pietila(ät)minutor.fi

sihteeri: Sanna Nokelainen, sanna(ät)nokelainen.org

Turun Teknillinen Seura

puheenjohtaja: Jaakko Ylikylä, jaakkoylikyla(ät)hotmail.com

sihteeri: Janne Tuominen, jantuomi(ät)hotmail.fi

Vaasan Teknillinen Seura

puheenjohtaja: Johanna Ahopelto, johanna.ahopelto(ät)desnetti.fi, p. 040 553 2721

sihteeri: Miika Pietilä, miika.pietila(ät)iki.fi

Varkauden Teknillinen Seura

puheenjohtaja: Kimmo Koskinen, kimmo.koskinen(ät)amecfw.com

Vuoksenlaakson Teknillinen Seura

puheenjohtaja: Matti Salonen, zaditel(ät)saunalahti.fi

sihteeri: Seppo Hintsanen, seppo.hintsanen(ät)pp.inet.fi

Asiasanat: